MASAŻ LECZNICZY KRĘGOSŁUPA

 

Bóle kręgosłupa, różnorodne bóle mięśni pleców oraz karku są przez wiele osób bagatelizowane. W wielu przypadkach moi pacjenci długo zwlekali z rozpoczęciem leczenia kręgosłupa błędnie zakładając, iż z czasem może "samo przejdzie". Nic bardziej mylnego w takim rozumowaniu, bowiem z wyjątkiem nagłych wypadków bóle kręgosłupa powstają powoli, dość podstępnie aby potem przybrać przewlekły charakter. Najczęstszymi przyczynami bólów kręgosłupa i mięśni pleców są wcześniejsze skrzywienia kręgosłupa, dawne niewyleczone kontuzje, błahe z pozoru drobne urazy, siedzący tryb pracy, długie godziny przed komputerem, długa jazda samochodem, przeciążanie kręgosłupa dźwiganiem dużych ciężarów, zbyt częste długie chodzenie na wysokich obcasach, częste noszenie dzieci na rękach, przewlekły stres oraz brak regularnej aktywności fizycznej. Najczęściej bezpośrednią przyczyną bólów pleców i bólów kręgosłupa jest przeciążenie więzadeł kręgosłupa, które utrzymują kręgi we właściwej pozycji. Podczas wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych dochodzi do niedokrwienia kręgów, co może spowodować obniżenie się wysokości kręgów i ucisk na zwój nerwowy. Częstym sygnałem chorobowych zmian w obrębie kręgosłupa są oprócz silnego bólu pojawiające się drętwienia kończyn, mrowienie w palcach oraz problemy ze snem. Dolegliwości te przeszkadzają w naszym codziennym życiu i prawidłowym funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców obejmuje masaż całego kręgosłupa, mięśni pleców, mięśni karku i mięśni szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom. Podczas masażu kręgosłupa pobudzone zostają również punkty bioaktywne. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawią, iż możecie Państwo osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie. Podstawowa seria masaży leczniczych kręgosłupa wynosi 10 zabiegów. W ramach karnetu na pierwsze 10 zabiegów otrzymacie Państwo ode mnie korzystny rabat oraz bezpłatnie zestaw odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych, wzmacniających mięśnie pleców i cały kręgosłup. Czas trwania masażu kręgosłupa i pleców, w zależności od stanu napięcia mięśni, wynosi od 20 do 30 minut. Cena masażu leczniczego całego kręgosłupa już od 100 PLN.

 

MASAŻ KLASYCZNY

 

Masaż klasyczny to najbardziej popularny masaż ciała z grupy masaży leczniczych. Masaż klasyczny działa przeciwbólowo i w świetle najnowszych badań medycznych jest najskuteczniejszą metodą leczenia różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa oraz narządów ruchu. Masaż klasyczny regeneruje i wzmacnia mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, polepsza odżywianie tkanek, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. W zależności od potrzeb klienta, masaż klasyczny może być wykonany całościowo, gdzie masowane są podudzia, uda, pośladki, pas biodrowy, grzbiet, kark i szyja, albo częściowo, gdzie masowany jest zmieniony chorobowo konkretny obszar ciała. W przypadku drobnej kontuzji czy krótkotrwałego bólu masaż klasyczny może być wykonywany jednostkowo, tzn. 1-3 razy w tygodniu, aż do ustąpienia bólu. Natomiast w przypadku stanów zapalnych, przewlekłych schorzeń oraz rehabilitacji masaż klasyczny o charakterze leczniczym powinien być wykonany w serii, bo tylko wtedy można oczekiwać optymalnego działania leczniczego. Podstawowa seria masażu klasycznego o charakterze leczniczym składa się z 10 zabiegów, wykonywanych codziennie lub co 2-3 dni. W zależności od potrzeb i efektu leczniczego ilość zabiegów może zostać zwiększona do kilku serii. Czas trwania masażu klasycznego bywa różny i w zależności od rodzaju schorzenia, wielkości masowanej powierzchni ciała czy też aktualnego stanu zdrowia pacjenta, może wynosić od 20 do 60 minut. Cena masażu klasycznego, w zależnosci od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ RELAKSACYJNY

 

Masaż relaksacyjny daje nam uczucie głębokiego odprężenia oraz pełnego relaksu, gdyż wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspokajającym, dzięki czemu pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Dodatkowym czynnikiem, sprzyjającym Państwa pełnej relaksacji, jest odpowiednio dobrana przeze mnie muzyka relaksacyjna oraz różnorodne olejki zapachowe i kadzidełka.  Masaż relaksacyjny pobudza układ mięśniowy i układ krążenia, przyspiesza przemianę materii oraz oddziałuje na układ nerwowy, podnoszą naszą chęć do życia. Masaż relaksacyjny pomaga w walce z depresją oraz likwiduje ujemne efekty stresu, gromadzące się pod wpływem codziennych przeżyć, jak: apatia, przemęczenie, wyczerpanie, bezsenność, bóle głowy, nerwobóle, syndrom napiętych mięśni karku i szyi.  W zależności od potrzeb klienta, masaż relaksacyjny może być wykonany całościowo lub częściowo. Masaż relaksacyjny jest wymarzonym elementem prawdziwego wypoczynku, dlatego swoim klientom zalecam wykonywanie masażu całego ciała, ponieważ wtedy jest on najbardziej skuteczny i przyjemny. Czas masażu relaksacyjnego, w zależności od partii masowanego ciała, wynosi od 30 do 60 minut. Cena masażu relaksacyjnego, w zależnosci od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ SPORTOWY

 

Masaż sportowy pomaga zregenerować i rozluźnić zmęczone mięśnie, zapobiega zakwasom i ewentualnym późniejszym uszkodzeniom. Celem masażu sportowego jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego, usunięcia zakwasów bądź likwidacji powstałych kontuzji. Masaż sportowy jest niezbędny i niezastąpiony w procesie treningowym zarówno sportowców wyczynowych, jak i sportowców amatorów. Masaż sportowy jest bardzo ważnym elementem przygotowań naszego organizmu i naszych mięśni zarówno do sezonu letniego, jak i do sezonu zimowego. Masaż sportowy jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy wyczynowi lub sportowcy amatorzy muszą podjąć wysiłek, uczestnicząc w różnych maratonach, w triathlonie, w zawodach kolarskich, w turniejach tenisowych, w rozgrywkach siatkarskich i koszykarskich, w meczach piłkarskich czy też w różnorodnych zawodach narciarskich. Masaż sportowy w pewnym stopniu różni się od tradycyjnego masażu klasycznego, a podstawowa różnica polega na tym, iż masaż sportowy wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej. W zależności od potrzeb klienta, masaż sportowy może być wykonany całościowo lub częściowo (określona grupa mięśni). Czas trwania masażu sportowego wynosi od 20 do 60 minut. Cena masażu sportowego, w zależności od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY

 

Masaż odchudzający jest masażem, którego zadaniem jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni. Masaż odchudzający jest zalecany dla osób z nadwagą oraz dla osób z kompleksami zbyt obfitych ud, obfitych pośladków, pasa biodrowego bądź pleców. Masaż odchudzający jest masażem niezwykle skutecznym, gdyż przyspiesza przemianę materii, przyczynia się do ogólnego spadku wagi masowanej osoby, działając ujędrniająco na masowane obszary ciała. Masaż odchudzający jest głębokim masażem manualnym, wykonywanym w szybszym tempie, przy użyciu troszkę silniejszych technik, takich jak: rozcieranie, ugniatanie, rolowanie, wałkowanie i oklepywanie. Do tego rodzaju masażu używam specjalnych kremów, maści lub oliwek, zawierających substancje roślinne, które stymulują metabolizm komórek, likwidują tkankę tłuszczową oraz ułatwiają usuwanie toksyn i nadmiaru wody. Podstawowa seria masaży odchudzających składa się z 10 zabiegów, wykonywanych najczęściej co 1-2 dni. W zależności od potrzeb i efektu końcowego ilość zabiegów może zostać zwiększona do kilku serii. Wykupując karnet na 10 masaży każda pacjentka otrzymuje 10 % rabatu. Dodatkowo jest objęta bezpłatną konsultacją trenerską i otrzymuje ode mnie domowy zestaw ćwiczeń na konkretną partię ciała. Czas masażu odchudzającego, w zależności od masowanych części ciała, wynosi od 30 do 60 minut. Cena masażu odchudzającego, w zależności od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ ANTYCELLULITOWY

 

Masaż antycellulitowy to specjalistyczna forma masażu wyszczuplającego, który wykonuję przy wykorzystaniu specjalnych technik masażu, takich jak rozcieranie, ugniatanie, rolowanie i oklepywanie. Złe krążenie limfy oraz krwi powoduje zaleganie toksyn w komórkach, co w konsekwencji prowadzi do zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej. Efektem tego jest cellulit (tzw. pomarańczowa skórka), czyli nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry okolic łydek, ud, pośladków lub bioder. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, które z czasem mogą powodować ból. Masaż antycellulitowy doskonale rozbija komórki tłuszczowe, stymuluje krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych i poprawia przepływ limfy, a tym samym skutecznie usuwa cellulit. Masaż antycellulitowy usuwa także szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia natlenienie i odżywianie komórkowe. W efekcie regeneruje i uelastycznia tkankę łączną, zwiększa napięcie skóry, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i sprężysta, promieniując świeżością i witalnością. Masaż antycellulitowy stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających. Podstawowa seria masaży antycellulitowych składa się z 10 zabiegów, wykonywanych najczęściej co 1-2 dni. W zależności od potrzeb i efektu końcowego ilość zabiegów może zostać zwiększona do kilku serii. Wykupując karnet na 10 masaży każda pacjentka otrzymuje 10 % rabatu. Dodatkowo jest objęta bezpłatną konsultacją trenerską i otrzymuje ode mnie domowy zestaw ćwiczeń na konkretną partię ciała. Czas trwania masażu antycellulitowego, w zależności od masowanych części ciała, wynosi od 30 do 60 minut. Cena masażu antycellulitowego, w zależności od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ ANTYCELLULITOWY CHIŃSKĄ BAŃKĄ

 

Masaż chińską bańką jest formą masażu limfatycznego i w sumie jest najbardziej skutecznym masażem antycellulitowym. Masaż chińską bańką pobudza krążenie krwi i przepływ limfy, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu, jednocześnie skutecznie usuwając cellulit. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje także szybka redukcja tkanki tłuszczowej i już po kilku pierwszych masażach zauważamy korzystne zmiany. Skóra nóg, pośladków czy też ramion staje się zdrowo zarumieniona, delikatniejsza i gładsza.  Masaż antycellulitowy chińską bańką dobierany jest indywidualnie pod każdego klienta. Obejmuje najczęściej od jednej do kilku serii masaży. Każda seria masaży liczy 10 zabiegów, przeprowadzanych systematycznie w odstępach dwudniowych. Masaż chińską bańką jest całkowicie bezbolesny, czasami lekko szczypiący podczas 2-3 pierwszych masaży. Masaż chińską bańką doskonale sprawdza się też przy masażu kręgosłupa i mięśni przykręgosłupowych, które po takim masażu stają się rozluźniane, a my sami doznajemy uczucia lekkości i pełnego relaksu. Dlatego gorąco polecam masaż pleców chińską bańką osobom zestresowanym, zapracowanym, prowadzącym siedzący tryb życia przed komputerem. Czas trwania masażu chińską bańką, w zależności od masowanych części ciała, wynosi od 20 do 45 minut. Cena masażu chińską bańką, w zależności od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ CIĄŻOWY RELAKSACYJNY

 

Masaż ciążowy od wielu lat jest wykonywany z powodzeniem w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy. Również w Polsce masaż ciążowy od kilku lat zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem i uznaniem, zarówno wśród lekarzy, fizjoterapeutów i położnych, jak i przyszłych mam. Wiele kobiet nie wyobraża sobie 9 miesięcy bez tej formy aktywności, a duże grono specjalistów dostrzega potrzebę jej propagowania. Masaż ciążowy stymuluje krążenie, co daje efekt uspokajający i wzmacniający, a stosowany regularnie podczas całej ciąży działa odprężająco, zmniejsza zmęczenie, niweluje objawy bezsenności, depresji i niepokojów a także łagodzi wszystkie bóle, zwłaszcza pleców i spuchniętych nóg. Masaż ciążowy wykonuje się z reguły pomiędzy 3 a 8 miesiącem ciąży, z uwagi na stabilność tego okresu. Masaż ciążowy jest całkowicie bezpieczny, gdyż jest wykonywany wyłącznie przy użyciu delikatnych technik masażu. Czas trwania masażu ciążowego wynosi od 20 do 30 minut. Cena masażu ciążowego już od 100 PLN.


MASAŻ KONTRALATERALNY

 

Masaż kontralateralny należy do grupy masaży o charakterze leczniczym. Masaż kontralateralny stosuje się w przypadku schorzeń związanych z unieruchomieniem w gipsie bądź w opatrunku bandażowym jednej z kończyn chorego. Masaż kontralateralny wykonujemy podczas złamania, podczas zwichnięcia, podczas skręcenia, w przypadku poparzenia bądź w przypadku dużych ran powypadkowych. Masaż kontralateralny paradoksalnie wykonuje się na kończynie zdrowej, co powoduje równoczesną aktywizację przepływu krwi w kończynie chorej. Masaż kontralateralny wzmacnia wszystkie partie mięśni kończyn, osłabione brakiem ruchu, polepsza krążenie krwi i chłonki, a co za tym idzie przyśpiesza procesy gojenia i powrót do zdrowia chorej kończyny. Dzięki masażowi kontralateralnemu możemy przyspieszyć zrost kostny chorej kończyny, będącej np. w gipsie, średnio o 2 tygodnie (!!!) Zalecana seria masaży to min. 10 zabiegów. Czas trwania masażu kontralateralnego wynosi od 15 do 20 minut. Cena masażu kontralateralnego, w zależnosci od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ IZOMETRYCZNY

 

Masaż izometryczny to masaż leczniczy, podobny w swych technikach do masażu sportowego, polegający jednakże na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego, tzn. podczas napięcia mięśni bez wykonywania ruchu w stawie. Masaż izometryczny jest wykorzystywany do odbudowy siły i masy mięśniowej bez obciążania organizmu żmudnymi ćwiczeniami fizycznymi, dlatego często masaż izometryczny jest bardzo ważnym elementem każdej rehabilitacji, rekonwalescencji lub odnowy biologicznej. Czas trwania masażu izometrycznego wynosi od 10 do 15 minut. Cena masażu izometrycznego, w zależności od masowanej partii ciała, już od 100 PLN.

 

MASAŻ KAMIENIAMI WULKANICZNYMI

 

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi jest niezwykle przydatny osobom, które żyją w ciągłym pośpiechu i stresie, odczuwając zmęczenie psychofizyczne i wzmożone napięcie mięśniowe pleców i karku. Masaż ten wykonywany jest gorącymi kamieniami pochodzenia wulkanicznego, sprowadzanymi z czystych ekologicznie i aktywnych wulkanicznie miejsc, jak Hawaje czy Bali.  Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi ma kojące działanie, likwiduje napięcie mięśniowe, dając uczucie nieopisanego odprężenia i uważany jest obecnie za najbardziej relaksacyjny ze wszystkich masaży. Masaż kamieniami wulkanicznymi poprawia przepływ limfy i krwi, a także w znaczący sposób wpływa na procesy metaboliczne w ciele.  Rozgrzane kamienie wulkaniczne dostarczają kojące ciepło nawet do tych tkanek, które położone są bardzo głęboko. Kamienie bazaltowe mają owalny kształt, różne wymiary i są podgrzewane są w specjalnym podgrzewaczu. Kamieniami wulkanicznymi masujemy wybrany obszar ciała lub całe ciało, gdzie gładka powierzchnia kamienia ułatwia poślizg na skórze. Kamienie bazaltowe charakteryzuje znakomity współczynnik magazynowania ciepła, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami. Masaż kamieniami wulkanicznymi zalecany jest nie tylko do relaksacji, ale także w odnowie biologicznej oraz jako dodatkowe działanie w rehabilitacji. Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi wykonywany jest wyłącznie na podstawie telefonicznego zamówienia, minimum na 2-3 dni przed planowanym zabiegiem. Czas trwania masażu gorącymi kamieniami wulkanicznymi wynosi od 30 do 60 minut. Cena masażu gorącymi kamieniami wulkanicznymi, w zależnosci od segmentu, już od 200 PLN. 

 

MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

 

Masaż stemplami ziołowymi wywodzi się z Tajlandii, gdzie stosowany jest już od ponad 400 lat i zgodnie z tajską tradycją wykonuje się go stemplami, czyli specjalnymi bawełnianymi woreczkami owalnego kształtu, zawierającymi mieszankę leczniczych ziół i korzeni. Stemple mogą zawierać także guaranę, algi oraz sole morskie, które mają działanie odmładzające, lipolityczne i antycellulitowe. Bezpośrednio przed masażem stemple są podgrzewane w specjalnym naczyniu, aby uwolnić aktywne substancje i olejki eteryczne. Rozgrzanymi stemplami wykonuje się szybkie, krótkie dotknięcia w odpowiednich miejscach na ciele, a używane do tego masażu masło Karite jest panaceum na wszelkie dolegliwości skórne. Masaż stemplami ziołowymi posiada właściwości odżywcze i pielęgnacyjne, powoduje natłuszczanie i nawilżanie skóry, opóźnia procesy starzenia skóry i likwiduje zmarszczki. Masaż stemplami ziołowymi nie tylko poprawia wygląd skóry, ale przywraca także pogodę ducha i poczucie harmonii. Likwiduje napięcia mięśniowe, usuwa toksyny z organizmu, przyspiesza procesy regeneracyjne, przynosi ukojenie duszy i ciała wraz z cudownym efektem odmładzającym. Masaż gorącymi stemplami ziołowymi wykonywany jest wyłącznie na podstawie telefonicznego zamówienia, minimum na 2-3 dni przed planowanym zabiegiem. Czas trwania masażu stemplami wynosi od 30 do 45 min. Cena masażu stemplami ziołowymi, w zależności od segmentu, już od 200 PLN.

 

MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY

 

Masaż aromaterapeutyczny jest połączeniem masażu relaksacyjnego z aromaterapią. Masaż aromaterapeutyczny to płynny i spokojny masaż całego ciała lub wybranego fragmentu ciała, najczęściej całych pleców i karku. W masażu aromaterapeutycznym stosuję mieszaniny olejków eterycznych, rozpuszczonych w naturalnych olejach roślinnych najwyższej jakości. Masaż aromaterapeutyczny poprawia krążenie krwi i jest niezwykle skuteczną metodą usuwania objawów stresu oraz różnych dolegliwości przy wykorzystaniu leczniczych właściwości naturalnych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Odpowiednio przeze mnie dobrane i zastosowane olejki eteryczne mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów. Czas trwania masażu aromaterapeutycznego wynosi od 30 do 60 min. Cena masażu aromaterapeutycznego 100 PLN.

 

MASAŻ STÓP

 

Masaż stóp według wielu specjalistów i samych klientów uchodzi za najbardziej popularny i najbardziej relaksujący masaż. Masaż relaksacyjny stóp obejmuje podeszwy stóp, grzbiety stóp, palce oraz kostki. Celem masażu stóp jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach ciała czy też narządach wewnętrznych. Poprzez częściowe działanie na strefy refleksologiczne, jakie znajdują się na stopach, masaż stóp wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa zmęczenie organizmu oraz usuwa uczucie tzw. ciężkich nóg.  Masaż stóp, stosowany regularnie, pomaga odreagować codzienne stresy, przyspiesza krążenie krwi, a tym samym poprawia odżywienie i regenerację komórek. Relaksacyjny masaż stóp jest metodą nieinwazyjną, a ze względu na swoją uniwersalność może być stosowny w każdych warunkach. Należy jedynie zachować szczególną ostrożność u osób z zakrzepicą w układzie żył głębokich. Czas trwania relaksacyjnego masażu stóp wynosi od 20 do 30 minut. Cena masażu stóp 100 PLN.

tworzenie stron webon.pl